Käänamine. Esita lünga ees oleva sõna kohta küsimus, määra arv ( ainsus või mitmus ) ja kääne! Küsimuse järele pane kindlasti küsimärk. Lühendeid ära kasuta. Hinda ennast ise ( 95-100 % -5; 75-94 %-4; 60-74%- 3; 59 % ja vähem-2).

Lünkade täitmise harjutus

Täitke ära kõik lüngad, siis klikkige "Kontrolli" oma vastuste kontrollimiseks. Kui vastamine valmistab raskusi, võite kasutada vihjet: klikkige "Vihje" nuppu vastuse ühe tähe kuvamiseks. Pidage meeles, et vihje kasutamisega kaotate Te punkte!
Päkapikud lasksid karikat ( ) käest kätte ringi käia ja vadistasid õnnelikult oma aarde tagasivõitmisest, kui äkki kõlas sügavast maapõuest ( ) vägev kõmin, otsekui oleks tegemist kustunud vulkaaniga ( ), mis on otsustanud taas tuld purskama hakata.

Nüüd unustasid päkapikud oma äsjase rõõmu ( ) ning tõmbusid hirmunult kössi. Vara oli veel Smaugi maha kanda!

Lohedel ( ) on nende rikkused reeglina ( ) kuni viimase kullauntsini ( ) arvel - eriti kui aare on kaua aega nende valduses olnud.

Smaug ei olnud mingi erand.
Ta rahutu unenägu ( milles oli väga ebameeldivaks tegelaseks ( ) üks kasvult küll tühine, aga terava mõõga ja suure julgusega ( ) varustatud sõjamees ) hajus pooleldi uneks ja pooluni virgeks ärkvelolekuks.

Koopas ( ) oli tunda võõrast õhupuhangut ( ). Kas tuli see tuuletõmme tõesti tollest pisikesest august ( )?
Ta ringutas ennast, ajas kaela õieli ja nuusutas. Siis märkas ta karika puudumist!
Vargad ( ) ! Tulekahju! Mõrtsukad!

Midagi niisugust polnud juhtunud sellest ajast peale, kui ta esimest korda Mäele ( ) tuli! Ta purskas tuld, koobassaal suitses. Mägi vankus juurteni ( ).Tekst J. R. R. Tolkieni "Kääbiku" järgi.